Teknik Bilgiler

Duvar kağıtlarımız ; Non woven esaslı, iç mekanlarda sonsuz renk haslığı özelliğine sahip, alev dayanıklılığı olan, silinebilir nitelikte ürünler olmalarının yanısıra, içeriğinde “uluslararası sertifikalarla garanti altına alınmış olarak” insan sağlığına ve çevreye zararlı hiçbir ağır metal ve kimyasalı barındırmamaktadır.

Duvar kağıdı üretimimizin baskı aşamasında kullandığımız mürekkepler tamamen su bazlı olup, baskı sonrası uygulama ve nihai kullanım sürecinde bulundukları ortama, sağlığa ve çevreye zararlı hiçbir kimyasal salınım yapmazlar. Söz konusu mürekkeplerimiz ile ilgili olarak da uluslararası tüm sertifika ve belgeler müşterilerimizin her daim incelemesine açıktır.

Duvar kağıdı üretimimiz ağırlıklı olarak 0,49 m x 10,5 m ‘lik standart rulolar şeklinde olup, baskı sonrasında yüksek teknoloji kesim makinalarında sıfır hata ile ebatlanmakta dolayısıyla desen tekrarları ve özellikle yerine göre uygulamalarda üst düzeyde sonuçlar elde edilmektedir.

Duvar Kağıdı Kaplama Tekniği

Duvar Kağıdı Kaplama Tekniği

Non woven esaslı duvar kağıtlarımızın uygulamasında Metylan bazlı tutkal kullanılmalı ve tutkal mutlaka duvara tatbik edilmelidir.

Uygulama yapılacak duvar yüzeyi mümkün olduğunca pürüzsüz olmalı, tutkal duvar yüzeyine birikinti yapmayacak şekilde eşit miktarda sürülmeli ve dağıtılmalıdır.

Baskılı duvar kağıtlarının ön yüzeylerine tutkal bulaşmamasına özen gösterilmeli, bulaştırıldığı takdirde derhal temiz ıslak bir bezle fazla bastırmadan silinmeli ve kurulanmalıdır.

Yukarıda belirtilen hususlara özen gösterildiği takdirde duvar kağıdı uzun seneler kullanılabilir. Hafif ıslatılmış temiz bir bez düzenli bir bakım için en ideal araç olup, duvar kağıtlarının temizliğinde kimyasal esaslı temizlik malzemeleri kesinlikle kullanılmamalıdır.

  • Öncelikle kağıt kaplanacak duvarın “kapı ve büyük pencereler düşülerek” yatay olarak uzunluğu ve yüksekliği ölçülmelidir.
  • Standart duvar kağıdı rulo ölçümüz 49 cm eninde x 10,5 metre boyundadır. Ortalama olarak yaşam mekanlarında tavan yükseklikleri 260 cm ile 290 cm arasında değişmektedir. Bu durumda bir rulo duvar kağıdından 3 boy alınabilir. Bu da bir rulo duvar kağıdı ile “ 49 cm x 3=147 cm eninde bir duvarın kaplanabileceği anlamına gelmektedir.
  • Burada doğru hesaplama yöntemi ; Duvar enini rulo enine bölüp tam sayıya tamamlamaktır. ( Örnek olarak : Duvar eninin “yatay uzunluk” 5 metre olduğunu varsayalım. 5 / 0,49=9,6 boy=10,5 boy duvar kağıdı gerekecektir. Gereken boyun standart bir rulodan çıkan boya bölünmesi ile 10/3=3,3 ) yani 4 standart ölçüde duvar kağıdına gereksinim olacaktır.
  • Artan parçalar ise, kapı ve pencere üstlerinin kaplanmasında kullanılabilecektir.