Turanlar Group Hakkımızda Logo

PeliWall, farklı beklentilere hitap eden, geniş bir koleksiyon ile tasarım özgürlüğü sunan ağır metal içermeyen hammaddeler ve su bazlı mürekkep ile çevre dostu ve sağlıklı duvar kağıtları üretme mutluluğunu yaşatan bir markadır.

PeliWall bir Turanlar Grubu markasıdır.

Turanlar Şirketler Grubu, Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından 1953 yılında İstanbul’da kurulmuş ve günümüze kadar orman ürünleri endüstrisi, turizm, deniz nakliyat, gıda sektörü ve müteahitlik gibi bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmüştür.

Bugün grubumuz, şirketleri ile orman endüstrisi, turizm, kağıt ve gıda sektöründe faaliyetlerini başarıyla sürdürmekte ve yatırımlarına hızla devam etmektedir.

Ağaç esaslı panel üreticisi olarak bu kadar çeşit üretebilen avrupa ve ortadoğunun tek, dünyanın sayılı yatırımcıları arasındadır.

Entegre tesislerinde filmli-filmsiz kontrplak, iç-dış amaçlı laminat, melaminli-ham yonga levha, melaminli-ham – boya baskılı mdf, laminat parke, hafi panel, inşaat kalıp ve iskele sistemleri, H kiriş, fırınlı-hafif, kontrtabla, çay poşet, filtre kağıtları ve duvar kağıdı üretimi yapılmaktadır.

Diğer faliyet gösterdiği turizm sektörüyle Antalya bölgesindeki önemli tesisleri ile Türk turizminde kalite ve misafirperverlik anlamında ilk akla gelen isimlerdendir.
Turanlar Group ürünleri Avrupa, Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın bir çok noktasına ihraç edilmektedir.